Saadet Partisi’nin son toplantısında yeni genel başkan belli oldu, sürpriz isim öne çıktı

  • HABER7

Saadet Partisi’nde genel başkanlık yarışında sona gelindi. 30 Haziran’da düzenlenecek kongre öncesi 6 ismin öne çıktığı SP’de, genel merkez tek adayla kongreye girmek istiyor. 83 yaşındaki Temel Karamollaoğlu’nun sağlık sorunları gerekçesiyle görevi bırakacağını açıklamasının ardından İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Ankara Milletvekili Mesut Doğan, Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Genel Başkan Yardımcıları Fatih Aydın ve Ömer Abdullah Ayhan’ın ismi öne çıkmıştı. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer de genel başkanlık için adaylığını açıklamıştı. Saadet Partisi’nin CHP güdümünde politikalar üretmesinden rahatsız olan “Haymana Mutabakatı” adlı muhalif oluşumun aday çıkarıp çıkarmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

BEKLENTİ BİROL AYDIN’DI… GENEL MERKEZ’DEN FARKLI TAVIR

Kulislerde Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın’ın ağır bastığı ve genel merkez tarafından tek aday olarak kongreye gideceği konuşuluyordu.

Temel Karamollaoğlu liderliğinde toplanan Yüksek İstişare Kurulu (YİK), 21 Haziran Cuma günü genel başkan adayını belirlemek üzere toplandı. Karamollaoğlu’nun 24 Haziran Pazartesi günü genel merkezin yeni lider adayını açıklaması beklenirken, belirlenen isimle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Anadolu Yayıncılar Federasyon Genel Başkanı Sinan Burhan, beklenilenin aksine Birol Aydın’ın değil, Kayseri Millervekili Mahmut Arıkan’ın aday gösterileceğini öne sürdü.

TV100’de katıldığı programda edindiği kulis bilgisini paylaşan Sinan Burhan, şunları söyledi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir