Belçika’nın EURO2024’e vedası sonrası Kevin de Bruyne, gazeteciye çattı: Aptal

Belçika, dün akşam oynanan maçta Fransa’ya 1-0 yenilerek son 16 turunda elendi ve Euro 2024 turnuvasına veda etti. Kevin de Bruyne müsabaka sonrası bir basın mensubuna sinirlendi.

Her iki takımın da kötü performans ortaya koyduğu mücadelede takımlar kaleye gitmekte zorlandı. Fransa, mücadelenin 85. dakikasında Belçikalı savunma oyuncusu Jan Vertonghen’in kendi kalesine attığı golle öne geçti.

Kadrosunda yer alan yıldız isimler nedeniyle Altın jenerasyon olarak anılan Belçika, turnuvanın sürpriz takımı olarak öngörülüyordu. Domenico Tedesco’nun takımı, grup aşamasındaki son maçta Ukrayna ile golsüz berabere kalarak tur atlamıştı. Ancak Fransa maçı Belçika için hayal kırıklığı oldu.

MAÇIN ADAMI SEÇİLDİ, YUHALANDI
Kevin de Bruyne, mücadele sonrasında Belçika taraftarlarının onları protestolarıyla karşılaştı. Kaptan, takım arkadaşlarına seyircilere alkış ile karşılık vermemeleri gerektiğini söyledi. Manchester City’nin yıldızı, maçın adamı ödülünü alırken de ıslıklandı.

BASIN MENSUBUNA ÇIKIŞTI: APTAL
Maç sonrası basın mensuplarına röportaj veren 33 yaşındaki oyuncunun hâlâ sinirli olduğu gözlemlendi. Basın toplantısında bir gazeteci, Belçika’nın altın jenerasyonunun hiçbir turnuva finaline kazanamaması hakkında bir soru sordu.

Gazetecinin sorusu: “Altın jenerasyonun bir final yapamaması zor mu?”

De Bruyne ise şöyle cevap verdi: “Altın jenerasyon nedir?”

Gazeteci “Seninki!” dedi, üzerine Belçika kaptanı: “Benimki mi? Sen Fransa, İngiltere, İspanya ve Almanya’nın altın jenerasyon olmadığını mı söylüyorsun? Tamam, teşekkürler.” yanıtını verdi.

Kevin De Bruyne röportaj alanından ayrılırken başını sallayarak “Aptal” kelimesini kullandı. Bu anlar ise kameraya yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir